חיפוי קירות מטבח

המטבח הוא אחד החדרים המרכזיים בבית המאגד סביבו את כל בני המשפחה. לעיצוב המטבח השפעה משמעותית על סגנון החלל ועל איכות החיים. חיפוי קירות המטבח באבן טבעית הוא טרנד מוביל בעיצוב, שיכול לתת תוצאות מדהימות ביופיין ולהוסיף הרבה עניין ואופי. אפשרות נוספת שרבים כיום בוחרים בה, היא חיפוי קירות המטבח באבן שיש, ליצירת קו עיצובי נקי וקלאסי. לא זאת בלבד שחיפוי קירות המטבח משמעותי כאלמנט עיצובי, הוא גם ממלא תפקיד חשוב מבחינה פרקטית, בשמירה על הניקיון. ניתן להגיע לתוצאה הסופית הרצויה שתענה על ההעדפות העיצוביות והפרקטיות כאחד, בעקבות בחירה נכונה ומושכלת מתוך מגוונם העצום של סוגי החיפוי.

שימושים נוספים

חומרים רלוונטיים

חיפוי קירות המטבח באבן טבעית

מעצבים ואדריכלים רבים ממליצים כיום על חיפוי קירות המטבח באבן טבעית ליצירת אווירה חמימה וכפרית. חיפוי אבנים טבעיות או בריקים מבטיח לא רק יופי וסגנון ייחודי אלא גם איכות ועמידות גבוהה לאורך שנים. חיפוי באבן טבעית מיושם הן בבנייה חדשה והן בשיפוץ ו"מתיחת פנים" למטבח קיים. ניתן לחפות את הקירות מחדש תוך הסרה של החיפוי הקודם, אך גם על ידי הדבקת האריחים החדשים על הישנים, כדי לחסוך בזמן ובעלויות עבודה.

ישנם סוגים רבים של אבן טבעית ומגוון מרקמים וצבעים שמוסיפים לאופי ול'נשמה' של המטבח. חשוב להתאים את אופי וסגנון החיפוי לעיצוב המטבח בכללותו. לחיפוי קירות המטבח ניתן להשתמש בכל סוגי האבן, דוגמת אבן טרוורטין, כורכר, צפחה ועוד.

גימור ייחודי למטבח כולל לרוב עיבוד לאריחים בגדלים קטנים, ריבועיים או מלבניים (בריקים), שמאפשר התאמה מדויקת למשטחים השונים במטבח, ותורם למראה יוקרתי וכפרי כאחד.

חיפוי קירות המטבח באבן שיש

חיפוי קירות המטבח באבן שיש או באבן קיסר, מקנה לו מראה נקי חלק והומוגני, המשתלב בטבעיות עם צבעים וחומרים שונים. אבן השיש ואבן קיסר הם חומרים קלים ביותר לתחזוקה ולניקוי ועמידותם גבוהה מאוד, מה שמבטיח שהמטבח ישמור על המראה המקורי שלו לאורך זמן. יתרון נוסף שטמון בחיפוי שיש לקירות המטבח הוא אופיו הרוגע שיוצר "שקט" בעיניים, ויכול להתאים הן לסגנון מינימליסטי והן כאיזון לגיוון וצבעוניות של הארונות ושאר האלמנטים.

חיפוי קירות המטבח באבן פסיפס

שילוב של אבן פסיפס בחיפוי קירות המטבח נותן לוק ייחודי ומקורי, שמשדר יצירתיות אמנותית. הרכבת אינספור האבנים הקטנות יחד ליצירת תמונה שלמה, מיושם במגוון סוגים וגוונים, בהתאמה לטעם האישי שלכם. מובן שיש גם להתחשב בהתאמת אופי הפסיפס לסביבה העיצובית של הבית בכללותו. עיטורים ופסיפסי אבן מעניקים אופי ייחודי ואווירה חמימה ואלגנטית לחלל.

טיפים חשובים

הנה כמה טיפים חשובים בבחירת חיפוי לקירות המטבח:

  • חיפוי בגוונים כהים יכול להסתדר מצוין במטבח גדול, אך כשהחלל מצומצם מומלץ לבחור בצבעים בהירים על מנת לפתוח את המרחב.
  • בבחירת החיפוי לקירות המטבח חשוב לקחת בחשבון את מידת העמידות לחום ולנוזלים, וכן לבחור חומר שקל לניקוי.
  • העדיפו אריחים קטנים שיתאימו היטב למשטחי המטבח השונים ויאפשרו להגיע לתוצאה סופית נקיה ומצוינת.

שאלות נפוצות

האם זה חשוב לחפות את קירות המטבח?

רצוי שלכל הפחות באזור הכיריים ובאזורים הרטובים שסביב ומעל הכיור ייושם חיפוי על מנת לאפשר ניקוי של שומן ולכלוך שמצטברים.

עד איזה גובה יש ליישם חיפוי על קירות המטבח?

גובה החיפוי המומלץ הוא 50-60 ס"מ, על מנת להגן על הקיר מפני השפרצות של טיגון ובישול. במקרה שיש קולט אדים מומלץ לחפות עד קו הגובה שלו.

כיצד להתאים את צבע חיפוי הקירות לשאר האלמנטים במטבח?

וודאו שאתם משלבים נכונה צבעים וחומרים, וקחו דוגמא קטנה מכל אלמנט שאתם בוחרים. זקוקים להכוונה מקצועית? התקשרו עוד היום אלינו לשיש רזיאל לקבלת ייעוץ והכוונה מקיפים ומקצועיים.