חייגו: 03-6023012

חיפוי קירות חוץ

בעבר, חיפוי קיר חיצוני היה הבסיס לבנייה – כל בית נבנה מחלקי סלע וטיט. כיום, הבנייה נעשית מבלוקים שעליהם טיח ועל מנת לייפות ולשמר את המבנה לאורך שנים רבות החלו בריצוף וחיפוי הקיר החיצוני. חיפוי הקיר באבן טבעית מוסיף ליופיו ותורם בהארכת אורך חיי הנכס ויוקרתו. מלבד זאת, חיפוי קירות חיצוניים באבן טבעית מוסיף שכבת בידוד למבנה וחוסך בעלויות הטיח והצבע. פנו למומחים שלנו עוד היום לקבלת הצעת מחיר.

בחירת חיפוי חוץ

שלושה עקרונות מובילים אותנו בבחירת חיפוי החוץ:

מחיר – בגלל שמדובר לרוב בכמויות גדולות לריצוף חשוב לקחת בחשבון א מחיר האבן. מומלץ לבחור באפשרות זולה יותר כדי שתוכלו לשמור על תקציב סביר שיספיק גם לעבודות נוספות בבית.

גוון – בדרך כלל גוון בהיר משמש לחיפוי משטח גדול וגוון כהה בשביל קישוט. קיר כהה בחוץ הבית יצור תחושה אפלה ואף עוינת, לעומת גוון בהיר הנותן בוהק ואור למבנה.

גודל – גודל אריחי החיפוי חשוב ביותר, שכן אריחים גדולים וכבדים הם יקרים יותר והתקנתם קשה ויקרה יותר, בהתאם.

אבנים מומלצות לחיפוי קירות חוץ

סוגי אבנים נפוצות

  • טרוורטין – האבן המקובלת ביותר בעולם לחיפוי קירות. היא בעלת גווני חום- אדמדם ועד בז’, ונותרת טבעית כמו שנחצבה – עם כל החורים והחריצים הקטנים שבה. הגימור המתאים לא הוא מט או משי. מאותה האבן ניתן גם להכין מדרגות וריצוף חוץ שיוצרים יחד מראה שלם ואחיד.
  • גיר – אבן ישראלית אותנטית שמקורה בהרי חברון. גווניה בהירים – לבן עד בז’ – והיא מאופיינת בגידים וסדקים המעטרים אותה. כאשר היא מעובדת בצורת “טובזה”, היא מעוגלת ומבולטת, ידועה לכולם כ”אבן ירושלמית”. האבן מגיעה בגימורים נוספים כמו טלטיש, מט ומוטבה, אשר דוגמאות להן ניתן לראות באולם התצוגה.
  • כורכר – נראית כמו שלב ביניים בין הטרוורטין לגיר, אבן הכורכר מאופיינת במרקם חולי ומנוקב וצבעי בז’ ועד צבע אדמה. הכורכר נפוצה מאוד בשימוש חיצוני בארץ שכן היא מגיעה ממחצבות בצפון הארץ. גם היא אבן בעלת מראה טבעי מאוד המשרה תחושה כפרית אמיתית. הגימור המקובל לאבן זו הוא משי.
  • בזלת – אבן זו רואה ביקוש רב לאחרונה בקרב מעצבים ואדריכלים רבים. המאפיין הבולט של אבן זו הוא צבעה השחור מרקמה האחיד, לעתים מכיל חורים קטנים. מתאימה לא רק לחיפוי אלא גם לריצוף חיצוני ומדרגות, אבן הבזלת מעניקה פאנצ’ דרמטי לעיצוב הבית ומראה מרשים ואלגנטי. פעמים רבות היא תשמש כעיטור ולא כחיפוי שם לקיר, הכל בהתאם לדרישתכם. הבזלת שייכת למשפחת אבני המגמה, הכוללת בין היתר גם את הבלוסטון ואבן לבה.

מתעניין בחיפוי קירות חוץ?

התקשר 03-6023012 או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

אפשרות נוספת לחיפוי חיצוני

במקום אריחי אבן טבעית אפשר לחפות את הקיר בבריקים – הם לבני סיליקט צבועים. הצבעים השולטים הם גווני בז’, אפור ואדמדם. הלבנים המוארכות והצרות מודבקות על גבי הקיר ומשוות מראה של קיר לבנים. לפי טעמכם תוכלו להתאים למראה “רטרו” אשר נובע מלבני פירוק – לבנים שפורקו מקירות ישנים – או מראה מודרני, באמצעות בריקים מאבנים טבעיות כמו טרוורטין או בזלת.

    חיפוי קירות חיצוניים בבתים פרטיים

חיפוי קירות חיצוניים זו אינה מותרות רק לבתי מלון או בנייני משרדים, זהו טרנד חם גם בקרב בתים פרטיים. להלן כמה סיבות למה כדאי לכם להוסיף חיפוי לקירות החוץ בבית:

חסכוני – חיפוי קירות חיצוניים באבן טבעית (או בריקים) יעלה לכם רק פעם אחת, בעת ההתקנה. התחזוקה והטיפול הם מזעריים בהשוואה לחידוש הטיח והצבע לקיר חיצוני. אבן טובה היא עמידה יותר ומאריכה שנים יותר מכל טיח וצבע אחר, במיוחד בחוץ הבית. בתים הנמצאים בקרבת הים יזכו לחסכון גדול יותר מכולם, שכן האבן עמידה יותר לפגעי הקורוזיה של אוויר הים המלוח.
יעיל – אבנים טבעיות הן חומר מבודד מעולה. בנוסף לשכבה הנוספת שמקבל קיר המבנה, האבנים הטבעיות עוזרות לבית לשמור על טמפרטורה יותר קבועה – פחות דלק לחימום בחורף פחות חשמל למזגן בקיץ.
מעוצב – בעבר, בישראל, היה נהוג שרק מבנים ציבוריים יזכו לקבל חיפוי חיצוני באבן טבעית, אבל הקונספט הזה מזמן חלף. מעצבים ואדריכלים רבים בוחרים כיום להשתמש בחיפוי אבן טבעית לקירות חיצוניים בגלל המראה והסגנון שהם מעניקים לבית. רוצים מראה עתיק ומכובד? או לוק חדשני ומסוגנן המשתלב עם צבעי החצר והריצוף החיצוני? רק טבעי שתבחרו בחיפוי אבן לקירות חוץ!

    חיפוי קירות חוץ במבנים ציבוריים

מבנה ציבורי צריך להיות כזה המשאיר רושם על המתבוננים בו ובמיוחד על אלו הנכנסים אליו בשביל שירות מסוים.
אין גבר המעניק מראה מכובד, אך עם זאת חם ומקבל, כמו אבן טבעית. אותן הסיבות לחיפוי קירות חוץ במבנים פרטיים תקפים גם למבנים ציבוריים, בנייני משרדים, מוסדות וכו’. מוסדות ציבוריים רבים בוחרים דווקא בחיפוי הקירות החיצוניים בגלל שהם מזכירים לנו דבר מה מהמקורות שלנו – האבן מזכירה לנו מראה של בית כנסת עתיק, אחד משורשי התרבות הישראלית. קהל הלקוחות של ‘שיש רזיאל’ כולל מוסדות מוכרים רבים.

חברת ‘שיש רזיאל’ היא מהחלוצות והמובילות בענף כבר למעלה מעשרים שנה. אנו גאים לספק לכם שירות מעולה, איכות ללא פשרות וייעוץ בנוגע לכל בחירה ושאלה. באולם התצוגה שלנו תוכלו להתרשם ממגוון רחב של דוגמאות אבנים וגימורים שונים המתאימים לחיפוי קירות חיצוניים בכל מבנה.

בונה או משפץ? לחץ לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית
072-372-6495 השאירו פרטים