חייגו: 03-6023012

עשה זאת בעצמך – החלפת אריח פגום במטבח או באמבטיה

אחד האריחים באמבטיה או במטבח נשבר? לפני שאתם מתחילים לחסוך כסף להחלפת אריחי המטבח או האמבטיה בחדשים, דעו שישנה אפשרות נוספת: החלפת אותו אריח פגום באריח חדש בכוחות עצמכם. גם אם מדובר במעט עבודה, התוצאות וגם החיסכון המשמעותי בכסף בהחלט שווים את העבודה והמאמץ. כל שנשאר הוא לברר איך עושים את זה ולקרוא את המאמר הבא.

החומרים

  • אריח חדש ותואם. מומלץ לרכוש אפילו שניים או שלושה למקרה שהאריח הראשון ישבר.
  • סכין יהלום לרובה או מכשיר חד ודק לקילוף הרובה
  • פטיש
  • מברג רחב או איזמל
  • דבק קרמיקה חזק (למשל סופר 7 או סיקה פלקס)
  • תערובת רובה
  • אקדח סיליקון
  • כף שפכטל רחבה

אופן ההכנה

  גירוד הרובה:

הסרת האריח הפגום מתחילה בגירוד שכבת הרובה שבחריצים המפרידים בין האריח לאריחים שסביבו. גירוד הרובה צריך להתבצע באמצעות כלי חד וחזק אך דק כמו סכין יהלום. גרדו בעדינות כך שלא תפגעו בציפוי האריחים הסמוכים. ניתן לרכוש סכין המיועדת לגירוד רובה בחנויות לחומרי בניין. יש לבצע את הפעולה תוך הפעלת כוח אך באיטיות. כך יש לעבור על החריצים בכל אחד מצידי האריח. לאחר שכל הרובה מוסרת עברו לשלב הבא.

  הסרת האריח הפגום:

לאחר הסרת הרובה התחילו בשחרור האריח הפגום והסרתו ממקומו. פעולה זו דורשת לא מעט סבלנות והיא נעשית בעדינות בכדי לא לפגוע באריחים האחרים. יש לדפוק על האריח באמצעות פטיש עד שמתחילים להרגיש היחלשות החומר ותזוזה של האריח. כעת ניתן באמצעות דפיקה עם הפטיש על המברג להביא להסרתם של חלקים קטנים מן האריח. לאחר הסרת מספר חתיכות האריח יחלש ברמה כזו שקילוף יתר החלקים יתבצע בקלות רבה יותר. לאחר שהאריח הוסר במלואו נקו את המשטח כך שיהיה חלק לחלוטין לפני הדבקת האריח החדש. כך האריח ידבק בקלות רבה יותר וישתלב בין האריחים החדשים באופן אחיד.

  לפני הדבקת האריח החדש:

לפני שמבצעים את ההדבקה, בצעו “הדבקת דמה”: הצמידו את האריח לקיר ובדקו שעוביו זהה לעובי האריחים האחרים כך שהוא אינו שקוע יותר או שאינו בולט מדי. אם האריח דק מדי ושקוע מהאריחים האחרים, שכבת דבק עבה יותר תפתור את הבעיה. אם הוא עבה מדי ובולט שקלו לקנות אריח חדש.

  הדבקת האריח החדש:

הקפידו להשתמש בדבק חזק ביותר המיועד לאריחי קרמיקה. באמצעות אקדח סיליקון יש לשים שכבת דבק לא עבה מדי, עובי של עד 2 מ”מ ולשטח אותה באמצעות שפכטללאחר מריחה של הדבק באופן אחיד על גבי האריח יש להצמיד את האריח למקום המיועד. יש להחזיקו צמוד לקיר במשך מספר שניות ואז לעזוב. אם נראה שהאריח אינו מודבק חזק מספיק ניתן בינתיים לתגבר את ההדבקה עם מסקינג טייפ. יש לתת לדבק להתייבש במשך 24 שעות.

   מריחת הרובה:

לאחר 24 שעות הגיע השלב האחרון: מריחת הרובה. מרחו שכבת רובה בכל החריצים. את עודפי הרובה יש לסלק באמצעות ספוג ולעשות זאת כרבע שעה לאחר מריחת הרובה. לאחר מריחת הרובה והסרת העודפים הניחו לה להתייבש למשך 24 שעות. לאחר 24 שעות מומלץ לצפות את הרובה בחומר אוטם רובה. כך לא יתמלאו החריצים בכתמים כמו כתמי טחב הנוצרים בעקבות הלחות שישנה במטבח או באמבטיה.

לסיכום, החלפת אריח במטבח או באמבטיה אפשרית בהחלט וכמובן כדאית אם פועלים באופן מסודר ועל פי הוראות ברורות. בשימוש במידע המובא כאן במאמר מובטחת לכם הצלחה בהחלפת האריח וכמובן חיסכון של הרבה מאוד כסף.

בונה או משפץ? לחץ לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית
072-372-6495 השאירו פרטים