חייגו: 03-6023012

אבן גיר

האבן הכי אותנטית בישראל – שכן היא מרכיבה כמעט את כל ההרים במדינתנו. זוהי אבן שרק משתבחת עם השנים ומקבלת מראה עתיק וייחודי. האבן מגיעה במגוון צבעים,מלבן דרך בז’ ועד לצהוב. המראה האדמתי השורשי של הגיר נותן תחושה כפרית ישראלית ומגע נעים ביותר. טובה כל שימוש בבית, זוהי אבן ישראלית אמיתית ואלמותית.

מקור האבן
אבן גיר מגיעה מסלעי משקע ימי – סלע שנוצר בשכבת הים הרדודה משלדי בעלי חיים ששקעו לקרקעית, נדחסו והתייבשו ונעשו לסלע, במשך מיליוני שנים. בשל השוני בסביבת היצירה שלה, הגיר מופיעה בדרגות צפיפות שונות ובצבעים שונים. בארץ הגיר מרכיב כמעט את כל הרכסים – הכרמל, הרי הגליל, הרי יהודה והחרמון. מחצבות גיר בישראל נמצאות בהרי יהודה, הרי חברון (גיר חברון המפורסם) והגליל. מלבד ישראל, סלעי משקע ימי, כמו גיר, מרכיבים עשרה אחוזים משטח כדור הארץ.

תכונות אופייניות
גיר היא אבן קלה לעיבוד וסיתות ומתאימה לכל סוג של ריצוף, חיפוי ובנייה. מלבד זאת היא חזקה ועמידה לפגעי מזג האוויר. חסרונה הוא ברמת הספיגות שלה , שכן הסלע הוא מחלחל מטבעו. מחירה זול יחסית, שכן היא נפוצה מאוד בארץ. האבן מבודדת מאוד ובעלת יכולת שמירה על טמפרטורה למשך זמן. היא מאריכה שנים ומחזיקה מעמד למול פגעי מזג האוויר והזמן.

שימושים עיקריים
בגיר ניתן להשתמש לכל צורך שהוא – ריצוף פנימי וחיצוני, אבני פסיעה בחצר, בניית חומות, חיפוי קירות, מדרגות ועדני חלונות. בגימורים שונים – משי, חלק או גס – הגיר מתאימה לכל צורך שהוא בבית. כמעט בכל בית או בניין בישראל תוכלו למצוא אבן גיר.

טיפים לשמירה וטיפול

  • בעת התקנה חדשה חשוב להעביר טיפול בעזרת סילר. אחת לשנה מומלץ לחדש את שכבת הסילר, במיוחד בשימוש חיצוני.
  • שימוש בחומרי ניקוי מבוססי חומצה, כמו אקונומיקה, גורמים לשחיקה מוגברת של האבן ודהייה של הצבע.
  • אם נשפך דבר מה על הרצפה כדאי לנקות בעזרת מים כמה שיותר מהר כדי שהנוזל לא יספג ויכתים.
  • בכל שאלה בנוגע לטיפול כדאי לפנות למומחים של ‘שיש רזיאל’ בשביל התייעצות.
בונה או משפץ? לחץ לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית
072-372-6495 השאירו פרטים