חייגו: 03-6023012

אבן חלילה

אחת האבנים המפורסמות בישראל, ידועה בשמה “אבן ירושלמית”. אבן זו מעניקה תחושה כפרית, כזו כמו שאפשר למצוא בחצרות הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים. זו אבן עם מראה ישראלי אמיתי וקלאסי. האבן היא למעשה אבן גיר הנחצבת בחברון ומגיעה בליטוש מט לרוב, מה שעושה אותה פופולרית במיוחד לעיצוב החוץ. צורה מקובלת נוספת היא האבן ה”מכובסת” – תהליך בו מכניסים את אריחי האבן למערבל בטון יחד עם וחול, הפוגמים קלות בחיתוך ומשווים לה מראה עתיק. החלילה מאופיינת בצבעי בז’ עד צהבהב.

מקור האבן

אבן הגיר היא סלע משקע ימי, הנפוץ ביותר בישראל. הסלע נוצר משלדי בעלי חיים ימיים אשר שקעו לקרקעית, נדחסו במשך מיליוני שנים ונעשו לסלע. הרי חברון, רכס המרכיב את גב ההר בישראל, עשוי סלעי משקע ימיים, בעיקר גיר.

 

תכונות האבן

המראה האחיד  השזור בנקבוביות זעירות הוא המאפיין העיקרי של האבן. זוהי אבן גיר טבעית אשר נחצבת בישראל לכן מראה הוא כאדמת הארץ. האבן חזקה ועמידה וידועה ביכולתה להאריך שנים אפילו בחצר.

 

שימושים נפוצים

לרוב האבן תופיע בחיפוי קירות חיצוניים, ריצוף בחצרות ומשטחים חיצוניים. ניתן להשתמש באבן גם לעיצוב בפנים הבית עם ליטוש חלק המתאים לחדרי אירוח. בשל היותה אבן גירית השימוש באבן למשטח עבודה במטבח אינו מומלץ.

 

טיפים לשמירה וטיפול

  •  מומלץ לטפל באבן עם סילר אחת לשנה.
  • מומלץ לנקות את האבן ע”י שטיפה במים פושרים תוך הימנעות משימוש בחומרים כגון אקונומיקה ומסירי שומנים למיניהם.
  •  לכל שאלה בניקוי ותחזוקת האבן מומלץ להתקשר למומחים של ‘שיש רזיאל’ להתייעצות.
בונה או משפץ? לחץ לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית
072-372-6495 השאירו פרטים