חייגו: 03-6023012

אבן טרוורטין

אחת האבנים החביבות על אדריכלים ברחבי העולם, במיוחד באיטליה. זוהי אבן טבעית שמופיעה בבית בדיוק כמו שהיא נראית בטבע, עם כל החורים והנקבוביות העדינים המאפיינים אותה. מחום וחום אגוז ועד בז’ וצהוב, האבן מגוונת ביותר ומתאימה למרחבים רבים בבית. בפנים הבית האבן לרוב תהיה בגימור חלק אולם לחיפוי קירות ומדרגות הגימור המקובל ביותר הוא משי. היא מעניקה מראה טבעי, עיצוב אלגנטי ותחושה נעימה ביותר לעין ולמגע. וילות, ארמונות, בתי עסקים וכנסיות רבות באיטליה מרוצפות בטרוורטין, שם משתמשים בדבק נוזלי שקוף להשמה בשביל לשמר את מראה הטבעי.

מקור האבן

הטרוורטין היא סוג של אבן גיר – סלע משקע ימי – אשר נחשפה לזרימת מים במשך דורות רבים. המים הזורמים השקיעו בה שכבות נוספות, החליקו אותה ויצרו בה את הנקבוביות המאפיינות. האבן נחצבת בעיקר באגן הים התיכון במדינות כמו טורקיה, ספרד ואיטליה. הטרוורטין הטורקי מופיע בצבעי בז’, בז’ בהיר וחום אגוז, בעוד הסלע מאיטליה מוכר בזכות הגוון הכמעט לבן לגמרי שלו.

 

תכונות אופיינות

בשל היותה מלאה בנקבוביות ומורכבת מגיר, הטרוורטין היא אבן סופגת במיוחד. טיפולים מקדימים יכולים להקטין את הצורך בתחזוקה רבה, אך בכל זאת מומלץ לטפל בה באופן קבוע. אבן רכה זו מתאימה למגוון עיבודים ועיצובים רבים.

 

שימושים נפוצים

ריצוף פנימי וחיצוני בבית, מחדר העבודה והמטבח ועד למשטח גריל בחצר. מתאימה גם לחיפוי קירות חיצוניים ובעזרת הגימור הנכון יכולה לשמש לבניית מרכיבים שונים בבית, כגון כיור או אמבטיה, במראה עתיק. בעבר הטרוורטין שימשה לבנייה כללית, במיוחד באיטליה, למשל הקולוסיאום הגדול ברומא.

 

טיפים לשמירה וטיפול

  •  גם כוס המשקה הקטנה ביותר שנשפכת על אבן זו עלולה להשאיר בה כתם. מלבד זהירות, מומלץ לאטום את המשטח בעזרת סילר מדי שנה לפחות.
  •  כמו כן אבן גירנית, כדאי שלא להשתמש בחומרי ניקוי מבוססי חומצה שמגבירים את שחיקת האבן וגורמים לצבע לדהות.
  •  לכל שאלה או תהיה, מומלץ לפנות למומחים של ‘שיש רזיאל’ בשביל התייעצות ולהבטיח שאתם לו עושים נזק לריצוף הטרוורטין שלכם.
בונה או משפץ? לחץ לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית
072-372-6495 השאירו פרטים