חייגו: 03-6023012

אבן צפחה

תמיד חלמתם על אבן בעלת מראה מקורי וייחודי? חלמתם צפחה. זוהי אבן וולקנית מיוחדת במינה אשר מאופיינת בגבישים משוכבים אשר מרכיבים את האבן הקשה הזו. היא מגיע במגוון רחב של צבעים – שחור, ירוק, כחול, צהוב, חום ועוד. המראה הטבעי והמיוחד של הצפחה לא דומה לאף אבן אחרת ומעניק לא רק גוון מיוחד ומרקם שונה אלא גם מראה מעוצב אך מקורי.

מקור האבן

הצפחה היא סלע מותמר, כלומר סלע וולקני אשר עבר תהליך של לחץ גדול וחום רב, כזה אשר נמצא במפגש בין לוחות טקטוניים. אחת ספקיות הצפחה הגדולות היא ניו-זילנד, אשר מפורסמת בצפחה הכהה שלה. אפשר למצוא סלעי צפחה בישראל בנחל שלמה שבהרי אילת.

 

תכונות מאפיינות

אבן קשה ועמידה בעלת תכונות ספיגה נמוכות ביותר. עוד בימי קדם, במדינות עשירות בצפחה, הייתה משמשת לרעפי גגות ולבנייה כללית. האבן עשויה שכבות וצבעיה מגוונים ביותר. מרקמה נוטה להיות יותר מחוספס ולכם היא מונעת החלקה בצורתה המקורית. דחיסות הסלע מעניקה לה יכולת בידוד טובה במיוחד. עמידותה הגבוהה תשמור על קשיות וצבע טובים במשלך שנים רבות ללא צורך בתחזוקה רבה.

 

שימושים עיקריים

לרוב האבן משמשת לחיפוי קירות חיצוניים, אך היא מתאימה גם לריצוף פנימי בגימור חלק או משי. היא מתאימה לריצוף כל חדר בבית, מחדרי כניסה ועד מטבחים ואמבטיות. עיקר שיווק הצפחה הוא באריחי בריקים המודבקים יחד לנוחיות הצרכן בשביל חיפוי קירות חיצוניים. ירוק וכחול הם צבעי הצפחה הנפוצים ביותר.

 

טיפים לשמירה וטיפול

  •  בשימוש חיצוני מומלץ לאחר ההתקנה לצפות בשכבת סילר.
  •  האבן היא קשה, מבודדת ועמידה ולכן לא דורשת תחזוקה רבה. בכל בעיה או שאלה ניתן לפנות למומחים של ‘שיש רזיאל’ להתייעצות בקשר לריצוף או חיפוי צפחה.
בונה או משפץ? לחץ לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית
072-372-6495 השאירו פרטים